top of page

Depilacja Laserowa Kraków

PRZECIWWSKAZANIA

POSTĘPOWANIE

PRZED I PO ZABIEGU

CENNIK

DZIAŁANIE LASERA LIGHT SHEER

EFEKTY

DEPILACJI

CO DAJE DEPILACJA LASEROWA LIGHTSHEER? Po depilacji laserowej LightSheer nasze ciało stanie się gładkie na zawsze. W przeciwieństwie do bolesnej depilacji woskiem lub depilatorem pozbędziemy się problemu wrastających włosków. Z zabiegu depilacji laserowej LightSheer zadowole są osoby, u których pojawia się problem podrażnienia skóry, zapalenia okołomieszkowego, wrastających włosów.

LIGHTSHEER? Na wstępie każdy powinien zapoznać się z dwoma terminami, które używane są często zamiennie, niejednokrotnie będąc mylone ze sobą nawzajem. Depilacja - usuwanie owłosienia tymczasowe (np. woskiem, depilatorem). Epilacja - usuwanie owłosienia permanentne, na całe życie (np. laserem diodowym Lightsheer). Laser diodowy LightSheer, za pomocą wiązki światła o dużej energii trwale niszczy cebulkę włosa, powodując, iż włos w tym miejscu już nie odrośnie. Podczas jednego zabiegu depilacji laserowej LightSheer niszczonych jest około 30 % włosów czyli tych, które znajdują się aktualnie w fazie aktywnego wzrostu – anagenu. Pozostałe włosy nie są w tej chwili czułe na światło lasera, należy wówczas poczekać aż wejdą w fazę anagenu, czyli 6-8 tygodni i wówczas należy wykonać kolejny zabieg depilacji laserowej LightSheer. To właśnie dlatego, powtarzając zabieg kilkukrotnie, udaje nam się w końcu "wyłapać" wszystkie włosy w fazie anagenu - i usunąć je permanentnie. Niszczenie cebulki włosa przez światło lasera jest możliwe dzięki temu, iż energia z wiązki światła pochłaniana jest przez znajdującą się w cebulce melaninę. Zatem najłatwiej i najszybciej są usuwane włosy posiadające ciemny barwnik czyli włosy czarne, brązowe, ciemny blond.

Około 95% włosów zostaje usuniętych po mniej więcej czterech zabiegach, jednak ostateczny efekt zależny jest od indywidualnego typu skóry.

Liczba koniecznych zabiegów dla uzyskania trwałego i znaczącego efektu jest ustalana indywidualnie w zależności od klienta i miejsca zabiegu. Większość osób wymaga 4-6 zabiegów, by uzyskać trwałą, praktycznie całkowitą epilację. W tym miejscu należy podkreślić różnicę pomiędzy laserem diodowym oraz urządzeniem IPL, które często reklamują się jako "lasery usuwające owłosienie". IPL to urządzenie generujące silną wiązkę światła, które osłabia włos lecz nie ma wystarczającej mocy aby zniszczyć go doszczętnie.

PRZECIWWSKAZANIA:

  • ciąża i karmienie piersią

  • choroby nowotworowe

  • leczenie hormonalne (indywidualna terapia hormonalna, leczenie niepłodności, leczenie chorób tarczycy)

  • stosowane leki doustne (terapia doustna retinoidami, wymaga półrocznej przerwy między końcem kuracji i pierwszym zabiegiem)

  • stosowane leki miejscowe (światłouczulające; retinoidy– wymagany miesiąc przerwy)

  • stosowane kosmetyki (krem z retinolem, witaminy A, E, C, kwasy owocowe – 3 tygodni przerwy)

  • przyjmowanie środków pochodzenia ziołowego (dziurawiec, nagietek i inne światłouczulające np. Figura oraz leki antydepresyjne ziołowe– wymaga odstawienia 2 tygodnie przed zabiegiem)

  • opalenizna (min. 4 tyg. od opalania)

  • antybiotykoterapia i terapia przeziębieniowa (wymaga dwutygodniowej przerwy przed zabiegiem)

  • przed zabiegiem nie wolno wyrywać włosów pęsetą, woskiem, depilatorem mechanicznym przez okres 4 tygodni

  • dermatologiczne zmiany skórne (bielactwo, łuszczyca, opryszczka, znamiona barwnikowe, zmiany zapalne i inne)

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU: Dzień przed lub i dniu przystąpienia do zabiegu należy zgolić (nie wyrywać!) włosy na tej partii ciała, która będzie depilowana. Skóra w miejscu zabiegowym powinna być sucha i niczym nieposmarowana. Należy zrezygnował z doraźnych leków przeciwbólowych na 48 godzin przed zabiegiem. Przez okres 5 dni przed depilacją należy nawilżać daną partię ciała, by w dniu zabiegu nie była przesuszona. Nie należy opalać skóry i wyrywać włosów 4 tygodnie przez depilacją.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU: Skóra zaraz po zabiegu jest zaczerwieniona, podrażniona i przeważnie występuje pokrzywka na depilowanej partii ciała. Zaczerwienienie i podrażnienie może utrzymywać się od kilku godzin do kilku dni. W tym czasie skórę należy traktować jak skórę oparzoną na słońcu – aplikować preparaty zawierające d-pantenol oraz unikać gorących kąpieli, sauny, siłowni, basenu a także nie opalać się przez okres jednego miesiąca.

Działanie Lasera
Efekty depilacji
Przeciwwskazania
Postępowanie
bottom of page